top of page

GRAND PRIX DLA „BALU W OPERZE"

Juliana Tuwima zdobył Grand Prix na X Festiwalu Amatorskiego Ruchu Artystycznego FARA w kategorii spektakle międzynarodowe online. Andrzej Krukowski natomiast zdobył indywidualną nagrodę specjalną festiwalu.

Nagroda za sięgnięcie po arcydzieło XX-wiecznej literatury polskiej. Za kulturę słowa polskiego i niezwykłą wizję spektaklu. Za zabawę formą i dojrzałość w poszukiwaniu różnych form scenicznych. Jury doceniając zespołowość w realizacji spektaklu jednocześnie eksponuje indywidualne kreacje aktorów - czytamy w uzasadnieniu werdyktu.

Andrzej Krukowski natomiast zdobył indywidualną nagrodę specjalną festiwalu za "wyróżniającą się pracę z zespołem, za ciekawe rozwiązania sceniczne oraz za szczególne zaangażowanie w spektaklu pt. “Bal w operze” jako: reżyser, scenograf, producent oraz aktor."

Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni. To jest wspólny sukces tych wszystkich, którzy pracowali nad tym spektaklem w każdym jego momencie, w każdej kolejnej odsłonie. W naszej kategorii znalazły się zespoły teatralne z Kanady, Ukrainy i Niemiec. Ta wiadomość dodaje nam skrzydeł i nowego zapału do dalszej pracy artystycznej. Obecnie pracujemy nad spektaklem „Najdroższa" na podstawie poezji KK Baczyńskiego, Panem Cogito Z. Herberta, Bruno Schulzem i Pchłą Szachrajką Brzechwy - przekazali nagrodzeni aktorzy.
18 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentários


bottom of page