top of page

O NAS

Teatr Nasz jest polskim teatrem mającym swoją siedzibę w Chicago. Gramy dla polskiej Poloni nie tylko w stanie Illinois, ale również Wisconsin, Florydy czy Missouri.

Teatr Nasz powstał z prawdziwej miłości i pasji do tworzenia teatralnej iluzji.

CREDO: Tworzymy sztuki oparte na najlepszych tradycjach teatru awangardowego w Polsce, ale w swoim repertuarze mamy również klasykę teatru polskiego i bajkę dla dzieci. Skupiamy uwagę na dogłębnej i świeżej interpretacji, nie poddając się popularnym trendom, idziemy własną drogą; trudną i prawdziwą.

Jako teatr tworzymy spektakle organicznie, w niecodziennych przestrzeniach. Jesteśmy odważni i niekompromisowi. Nie boimy się wyzwań.

Jesteśmy teatrem wiecznie poszukującym. Promujemy za oceanem to co w polskim pisarstwie oryginalne, ponadczasowe i w sztuce uniwersalne. Nasze sztuki są tematem wielu dyskusji, a nawet polemik.

Spotkajmy się w teatrze!

Nagrody i wyróżnienia:

  1. W 2020 na VIII Festiwalu Filmowym Emigra w Berlinie otrzymaliśmy nagrodę publiczności za spektakl „Bal w operze”.

  2.  W 2021 spektakl „Bal w operze" zdobył Grand Prix na X Festiwalu FARA w Chorzowie, Andrzej Krukowski natomiast zdobył indywidualną nagrodę specjalną festiwalu za „wyróżniającą się pracę z zespołem, za ciekawe rozwiązania sceniczne oraz za szczególne zaangażowanie w spektaklu jako: reżyser, scenograf, producent oraz aktor."

  3. W 2022 podczas VI edycji konkursu Polak Roku we Włoszech i na Świecie, który odbywa się w Rzymie; TEATR NASZ za swoją działalność na niwie kultury, został nagrodzony II nagrodą w kategorii artystycznej.

bottom of page